Dünya’nın Önde Gelen LCA Yazılımı

Dünya’nın önde gelen LCA yazılımı SimaPro, sürdürülebilir ürün geliştirme ve sürdürülebilirlik hedeflerinizi ölçülebilir kılmanıza yardımcı olur. Bu ölçütleri, ürünlerinizin yaşam döngüsünü çevresel performansını iyileştirmenin yanında firmanızın da çevresel etkilerini  azaltma da ya da tedarik zincirinizi değerlendirmede kullanabilirsiniz.

Devamını oku SimaPro siparişi ver

Yerel çözüm ortağınız ile tanışın

Metsims, ürün ve tedarik zinciri sürdürülebilirliği, LCA, karbon yönetimi ve yaşam döngüsü veri seti konularında Türkiye’nin en önde gelen danışmanlık firmasıdır.

Ziyaret et Metsims Find another partner

Verimli

Verimliliğinizi SimaPro ile arttırın.SimaPro LCA ve EPD çalışmalarınız için elverişli, uygun maliyetli, zaman kazandıran ve ISO standartlarına uyumlu bir araçtır. SimaPro tüm yönetim birimlere çözüm sunar. SimaPro’nun sizin için neler yapabileceğini öğrenin!

Eşsiz

SimaPro yaşam döngüsü bakış açısı ile modelleme yapmanıza olanak sağlar. SimaPro kendine has özellikleri ile sistematik ve şeffaf bir şekilde karmaşık modelleri oluşturabilmenize yardımcı olur. SimaPro; belirsizlik hesaplamaları, üretim süreçlerinizi irdeleme, birden fazla ürün çıktılı süreçlerde paylaştırma, zayıf nokta analizi ve karmaşık atık arıtma ile modelleme imkânı sunar.

Güvenilir

SimaPro tanınmış ecoinvent v3 veri tabanı, yeni sektöre özgü Agri-footprint veri tabanı ve ELCD veri tabanı da dâhil olmak üzere birçok Yaşam Döngüsü Envanteri (LCI) veri seti donanımına sahiptir. SimaPro metodolojisinin tutarlı ve şeffaf özellikte olması sonuçlarınızı farklı LCA aşamalarında daha detaylı bir şekilde incelemenizi sağlar.

 • Çevresel Ürün Ayak İzi
 • ecoinvent
 • Eko-Tasarım
 • Karbon Ayak İzi
 • Kurumsal Sürdürülebilirlik
 • LCA Yazılımı
 • LCI Veri Seti
 • Su Ayak İzi
 • Sürdürülebilirlik Ölçütleri
 • Sürdürülebilirlik Yazılımı
 • Tedarik Zinciri
 • Ürün Yaşam Döngüsü
 • Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi, LCA
 • Yaşam Döngüsü Etki Analizi, LCIA

SimaPro

Birçok kurum sürdürülebilirlik çalışmalarını ölçülebilir kılmak, sürdürülebilirliği günlük yaşamlarına katmak ve sürdürülebilirlik atılımlarını rekabet avantajı olarak kullanmak gibi konularda zorluk çekmektedir.  Yaşam Döngüsü Analizi (LCA) ürün sürdürülebilirliği değerlendirme yöntemi olarak, çok çeşitli çevresel içerikleri ölçebilen ve ürünün beşikten mezara etkileri hakkında detaylı analiz imkânı sunan ve Dünyaca tanınan bir uygulamadır.

SimaPro ürün ve servislerinizin sürdürülebilirlik performansını toplamak, değerlendirmek ve takip etmek için ihtiyacınız olan uzman bir araçtır. Yazılım, karbon ve su ayak izi hesaplamak, ürün tasarımı, Çevresel Ürün Beyanı (EPD) oluşturmak ve temel performans göstergelerini belirlemek gibi birçok uygulama için kullanılmaktadır.

SimaPro Deneyin Devamını oku

SimaPro’nun gücünü ücretsiz deneme sürümü ile deneyin!

Deneme sürümünü indirin
 • Steelcase olarak, yaklaşık 10 yıl önce LCA çalışması yapmaya başladığımızdan beri SimaPro kullanmaktayız. SimaPro yazılımını hem eko-tasarım stratejimizi desteklemek (örneğin yeni mobilya ürünleri tasarlarken) hem de yeni Çevresel Ürün Beyanlarını (EPD) oluşturmak için kullanıyoruz. Özellikle dayanıklılık ve esneklik özelliği ve geliştiricisi PRé tarafından sağlanan destek SimaPro’nun bizim için en iyi yazılım olduğu kanısını destekler nitelikte. SimaPro bizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmadı.

  — Sébastien Zinck

  Manager, Yönetici, Eko-tasarım ve LCA, Steelcase
 • SimaPro yazılımını on yılı aşkın bir süredir kullanmaktayız. Çoklu kullanıcıya sahip olduğumuz için sunucu (Server) uygulaması olarak kullanmamız bizim için daha etkili. Genellikle belirli etkilerin kaynağını analiz etmek amacıyla ayrıntılı göstergeleri incelememiz gerekiyor ki bu SimaPro ile kolaylıkla yapılabilmekte. Ayrıca, parametrelerle çalışmak SimaPro’yu bizim için daha da değerli kılıyor.

  — Tom Ligthart

  Bilimsel araştırma enstitüsünde LCA ve Sürdürülebilirlik Uzmanı

Newsletter

Receive the latest updates from PRé Sustainability, developer of SimaPro. Please read how your data is collected and processed in our Privacy Statement

Satış

SimaPro lisansı satın alma ile ilgili sorularınız, SimaPro satın almak, bilgi almak ve servis sözleşmenizi yenilemek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Destek

Servis sözleşmesi olan tüm kullanıcılar için yardım masası bulunmaktadır. Yükleme, güncelleme veya SimaPro ile çalışma hakkındaki sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çözüm Ortağı Hakkında

Metsims, ürün ve tedarik zinciri sürdürülebilirliği, LCA, karbon yönetimi ve yaşam döngüsü veri seti konularında Türkiye’nin en önde gelen danışmanlık firmasıdır.

SimaPro Çözüm Ortakları Ağı

SimaPro, Küresel Çözüm Ortakları Ağı aracılığı ile dağıtımını sağlamaktadır. Ülkenizdeki çözüm ortağı yerel SimaPro satış ve destek temsilcisi olarak görev yapmaktadır.